سفارش تبلیغ
صبا

 دزدی به سبک پت و مت در شهر ساری ! + عکس www.taknaz.ir

 
 
نیمه شب بارانی، همه در خواب بودند که دو پسر جوان به دزدی خنده‌آوری دست زدند و در برابر دوربین مداربسته فیلمی شبیه به کارتون پت و مت به ثبت رساندند.البته آنها نیز مانند پت و مت سرانجام خوبی داشتند و نتوانستند از یک فروشگاه کامپیوتر در خیابان طبرسی دزدی کنند.

ساعت 3 و 40 دقیقه بامداد 25 آبان‌ماه سال‌جاری در خیابان طبرسی ساری از جریان یک دزدی فیلمی شکار شد که در آن دیده می‌شود دزدان از نخستین دقایق اجرای نقشه‌شان ناشیانه و همراه با رفتارهای خنده‌آور رفتار می‌کنند. پژوی فیلی رنگ دزدان در حالی در نزدیکی دوربین مداربسته کنار خیابان توقف کرده بود که پلاکش به وضوح دیده می‌شد.

دزد اصلی که بسیار دستپاچه و سردرگم نیز بود لباس اسپورت و کلاه ورزشی به تن داشت و چهره‌اش کاملاً دیده می‌شد. این مرد جوان مرتب به اطراف نگاه می‌کرد و قیچی بلندی که ویژه بریدن قفل بود را از داخل خودرو برداشت سریع خود را به جلوی فروشگاه کامپیوتر رساند و به گونه‌ای که مطمئن شود آدرس را درست به وی داده‌اند سر بلند کرد تابلو را نگاه کرده سپس دست به کار شد.

این دزد یکی از دسته‌های قیچی را روی پایش و دیگری را روی شکمش گذاشت و خیلی زود قفل را برید و در حالی که تصور می‌رفت قفل دیگر را نیز ببرد با وحشت به سمت خودرو دوید قیچی را از شیشه باز روی صندلی عقب انداخت و سوار شد.

 خودرو با سرعت از آنجا دور شد به گونه‌ای که تصور شد آنها قید دزدی را زده‌اند اما دو دقیقه بعد دزدان برگشتند و این بار مرد جوان با قیچی بلند پیاده شد اما هنوز چند قدم برنداشته بود که به عقب برگشت و قیچی را داخل جوی آب انداخت.

 همزمان خودرو حرکت کرد و دزد جوان تنها ماند این مرد وقتی قیچی را برداشت هنوز به سمت مغازه نرفته بود که باز با ترس آن را داخل جوی آب انداخت و این در حالی بود که خودروی پژویشان در سمت دیگر خیابان پارک شده بود.
 
دزدی به سبک پت و مت در شهر ساری ! + عکس www.taknaz.ir

دزد ناشی که رفتارش تفاوتی با «پت» یا «مت» نداشت وقتی آخرین بار قیچی را از جوی آب برداشت باز نتوانست سمت مغازه برود و آن را این بار در گوشه‌ای از پیاده‌رو انداخت و به سمت خودرو رفت.
این بار نقش دوم کارتون پت و مت نیز وارد ماجرا شد این مرد که به صورتش ماسک آلودگی زده بود تا چهره‌اش شناسایی نشود. در حالی‌که تصور می‌رفت مرد ماسک‌دار قفل دیگر مغازه را بشکند وی تنها چرخی در برابر دوربین زد و باز سوار خودرویشان شد.

همدستش این بار قیچی را برداشت و به کلنجار رفتن با قفل پرداخت، ساعت 07/3 دقیقه صبح برای بریدن قفل دوم اقدام شد اما پس از ثانیه‌هاییکش و قوس نتوانست و قیچی را برداشته و به سمت پژو می‌رود 2 دقیقه بعد باز به سراغ این نبرد برمی‌گردد و این بار خونسردانه با قفل ور می‌رود این بار نیز شکست می‌خورد و جالب این‌که همدستش که موهای مجعد کوتاه و چهره‌ای سبزه‌رو دارد وقتی جلوی دوربین می‌آید دیگر ماسکی به چهره نزده است.

دزد ترسو یک دقیقه بعد باز سراغ قفل می‌رود و یک‌بار دیگر امتحان می‌کند، اما با نزدیک شدن خودروی عبوری قیچی را در گوشه‌ای پرتاب کرده و قدم‌زنان در حالی‌که سعی دارد خود را خونسرد نشان بدهد از آنجا دور می‌شود.
ساعت 11/3 دقیقه این دزد باز برمی گردد و باز موفق نمی‌شود، 2 دقیقه بعد باز این کار تکرار می‌شود تا ساعت 16/3 دقیقه صبح تقلای این دزد پت‌ومتی به نتیجه نمی‌رسد اما یک دقیقه بعد وی می‌تواند قفل را بشکند.
دزد جوان کرکره مغازه را تا نیمه بالا می‌دهد، قیچی را داخل جوی آب انداخته و می‌رود و تا 3 دقیقه خبری از آنها نمی‌شود این بار وقتی برمی‌گردد قیچی را برمی‌دارد به اطراف نگاه می‌کند و با قیچی ضربه محکمی به شیشه سکوریت فروشگاه می‌زند، شیشه نمی‌شکند، ضربه دومی شیشه را خرد می‌کند و این دزد لپ‌تاپی را که داخل ویترین و جلوی دستش بود برداشته و پا به فرار می‌گذارد.
همدستش لنگی قرمز رنگ روی صورتش بسته و داخل فروشگاه می‌رود، 3 لپ‌تاپ دیگر را برداشته و دوان‌دوان به سوی خودرو که دیگر در محدوده دوربین نیست می‌رود. ساعت 22/3 دقیقه همین مرد برمی‌گردد و یک لپ‌تاپ دیگر برمی‌دارد و به سمت پژو می‌رود.

در این فیلم بارها دیده می‌شود که دو دزد بی‌‌هدف در خیابان به این طرف و آن طرف می‌دوند. 20 دقیقه طول می‌کشد تا پت و مت با جا گذاشتن سرنخ‌های زیادی از قبیل شماره پلاک خودرو و تصاویری از چهره‌های واقعی خود محل سرقت را ترک کنند.
بنابراین گزارش، پلیس هنوز در حال پیگیری این پرونده است و پت‌ومت توانسته‌اند پس ازگذشت 3 ماه فراری بمانند.


منبع: yjc.ir